E
Czytasz:

Aktualizacje stron www cena

Aktualizacje stron internetowych cennik

Czynnik ludzki

Zamieszczenia aktualizowanej treści musi dokonać człowiek. Klient może samodzielnie zamieścić zaktualizowane treści, jednak coraz więcej Klientów decyduje się zlecić aktualizację wykwalifikowanemu technikowi firmy opiekującej się jego stroną internetową.

Stronę można aktualizować samodzielnie, ale...

Zamieszczaniem i rozmieszczaniem treści nasz specjalista zajmuje się 8 godzin każdego dnia, 5 dni każdego tygodnia, od 9 lat... a Ty?

Większość stron samodzielnie aktualizowanych traci swoją pierwotną estetykę.

Cena tkwi w szczegółach

Zlecenie aktualizacji technikowi firmy opiekującej się stroną

[-] Wrzucanie treści – czy aktualizacja?

To niezwykle istotne rozgraniczenie zależy od specyfiki stylu, w jakim Klient oczekuje, aby aktualizowana była jego strona. Jeżeli treści ma przygotować lub choćby sprawdzić polonistka, jeżeli zdjęcia mają zostać wykadrowane i/lub obrobione graficznie, a także kiedy specjalista od marketingu internetowego ma doradzić formę i sposób zamieszczenia wraz z ewentualnym wyeksponowaniem tematu i treści aktualizacji – może się okazać, że kilkuzdaniowa informacja ze zdjęciem pochłonie zamiast 15 minut – 3h pracy łącznie: polonisty, grafika, doradcy i technika zamieszczającego treści na stronach.

Często zdarza się, że Klient przesyła lakoniczne dane, np. o zakupie nowej maszyny do firmy, podając jej model i informację, że obecnie są jedyną firmą w województwie posiadającą taką maszynę. Rolą zespołu przygotowującego i wdrażającego aktualizację będzie przygotowanie, opracowanie i zamieszczenie z wyeksponowaniem takiej aktualizacji, a nierzadko także dodatkowa promocja treści zamieszczonej aktualizacji w innych źródłach w sieci, np. w mediach społecznościowych.

Komuś, kto nie przykłada wagi do estetyki i poziomu zamieszczanych treści lub nie zdaje sobie sprawy z ich siły i wagi, proste zamieszczenie nieskomplikowanej aktualizacji (choćby takiej z przykładu powyżej) może zająć 10 minut i może on wykonać ją samodzielnie.

Kiedy zlecamy aktualizację czy opracowanie i zamieszczenie aktualizacji zespołowi opiekującemu się naszą stroną, wymagamy czegoś więcej niż tego, żeby „wrzucili to na stronę”. Czas pracy każdego ze specjalistów przekłada się na cenę wykonania zleconej aktualizacji. Należy jednak pamiętać, że taka kwota zawsze będzie miała odzwierciedlenie w jakości wykonania.

Minusem aktualizacji wykonywanych niesamodzielnie z pewnością będzie czas, w jakim firma opiekująca się naszą stroną będzie w stanie ją wykonać. Z doświadczenia wiemy, że bywają okresy, w których wykonujemy jedną, dwie aktualizacje w tygodniu, jak i okresy takie, w których specjaliści naszego zespołu zostają po godzinach w pracy.

W kalkulacjach kwot zlecanych aktualizacji warto brać pod uwagę kwoty za roboczogodziny każdego ze specjalistów. Proste, niewymagające większych nakładów pracy aktualizacje może wykonać zwykły technik, którego roboczogodzina będzie kosztowała np. 40 zł.

Kiedy do wykonania aktualizacji zaangażujemy grafika, pozycjonera, programistę i polonistę, pamiętajmy, że roboczogodzina każdego z nich jest znacznie wyżej wyceniana niż roboczogodzina technika, a łączna suma roboczogodzin każdego ze specjalistów z pewnością nie będzie niska.

Czy wiesz, że... strona, której Google obniżyło status i która straciła swoje efekty widoczności w Google podczas całego, wielomiesięcznego procesu odbudowy jej statusu powinna być aktualizowana wyłącznie przez wykwalifikowanego technika?

Estetyka prezentowania treści na stronach, w tym tych aktualizowanych w przeciągu całego okresu „życia” strony w sieci, ma ogromny wpływ na odbiór tej strony przez oglądających ją.

Można zamieścić aktualizację takim sposobem i w takim stylu, że będzie ona zupełnie niezauważalna dla przeciętnego przeglądającego stronę. A można ją wyeksponować w niezwykle przemyślany i skuteczny sposób.

Zamieszczenia aktualizacji w sposób starannie przemyślany, oparty o wiedzę i doświadczenie z zakresu prezentacji treści na stronach, w tym psychologicznych aspektów tych prezentacji, może dokonać jedynie ktoś, kto zgłębia zarówno wiedzę z tego obszaru, jaki i posiada doświadczenie w wykonywaniu takich aktualizacji.

Nierzadko osoba niebiegła w meandrach technik i sposobów zamieszczania treści na stronach podczas nieumiejętnych prób aktualizacji uzyskuje efekt skrajnie odbiegły od przez siebie samego założonego.

Aktualizacje stron www cena

Aktualizacje stron a estetyka

Coraz częściej i dla coraz większej grupy Klientów estetyka zamieszczanych treści pozostaje nie bez znaczenia. Kiedy wydaje się środki na nowy projekt strony www, oczekuje się, że zachowa ona swoją estetykę przez cały okres jej późniejszego funkcjonowania w sieci.

Analitycznie patrząc na temat

Aktualizacje stron www cena

Zagadnienia, na które naprawdę warto zwrócić uwagę podczas analizy zlecania aktualizacji firmie opiekującej się stroną w odniesieniu do samodzielnych aktualizacji, jak i w odniesieniu do ponoszonych kosztów.

PODPOWIEDZI ANALITYCZNE – Z DOŚWIADCZENIA EKSPERTÓW ZESPOŁU

Pytania zasadnicze w aspekcie „cena”:

  • Czy Klient wykonujący aktualizację samodzielnie oszczędza więcej pieniędzy niż gdyby w tym czasie je zarabiał?
  • Czy pracownik firmy Klienta wykonujący aktualizację strony taniej niż w przypadku zlecenia takiej aktualizacji specjalistom opiekującym się stroną wykona taką aktualizację taniej i na takim samym poziomie jak specjaliści?
  • Nie wszystko, co się opłaca, jest tego warte. Czy nawet jeżeli samodzielnie wykonana aktualizacja strony będzie tańsza niż zlecona, to czy czas przeznaczony na wykonanie takiej aktualizacji nie wartościowej byłoby wykorzystać na inne, istotniejsze zadania?

Coraz większa liczba Klientów, opierając swoje analizy o powyższe pytania, decyduje się na zlecanie – przynajmniej wymagających aktualizacji – firmie opiekującej się stroną.

Zyskują wtedy pewność jakości wykonania i estetyki, przedkładając te wartości nad wartości wynikające z samodzielnych aktualizacji.

Poczytaj więcej o aktualizacjach stron w zespole Otonet »

Kontakt z ekspertem zespołu »

Aktualizacje stron cena

Zrealizowanie każdego zadania, w tym zadania aktualizacji, zawsze kosztuje. Koszt będzie zależny od zaawansowania zadania. Klient aktualizując stronę samodzielnie również ponosi ten koszt – przeznacza swój czas.

Najtaniej jest nie aktualizować, taniej – aktualizować samemu, drożej – zlecić pracownikowi, jeszcze drożej – informatykowi, najdrożej – zlecić specjalistom.

Kiedy teksty aktualizacji będzie miała sprawdzić czy, jak w wielu przypadkach, zredagować od podstaw polonistka, kiedy zadaniem grafika będzie dobranie zdjęć, a technik odpowiedzialny za publikację treści na stronach klienckich będzie miał nie tylko zamieścić aktualizację, ale ją w odpowiedni sposób wyestetyzować i wyeksponować, aktualizacja taka będzie zabiegiem z pewnością droższym, choć efektywniejszym.

Zaangażowanie włożone w wykonanie aktualizacji pozostanie zawsze takie samo, niezależnie czy będzie ją wykonywał Klient samodzielnie, czy technicy z zespołu opiekującego się stroną. Zmiennymi będą jedynie czas wykonania, estetyka wykonania i kwota. Zdecydowanie szybciej aktualizację przygotuje, opracuje i wdroży doświadczony w podejmowaniu tego rodzaju działań zespół. Samodzielna aktualizacja prawie zawsze będzie bezpłatna. Różnice w estetyce wykonania, w zależności od specyfiki aktualizacji, mogą oscylować od niezauważalnych do skrajnych.

Konsultacja z ekspertem

z dojazdem eksperta do Klienta

BEZPOŚREDNIE, OSOBISTE WSPARCIE EKSPERTA

Dojeżdżamy do Klientów na konsultacje w sprawie stron internetowych i usług pozycjonowania.

Zasady i warunki bezpłatnych konsultacji »

22

Lata doświadczenia

6

Zespołów eksperckich

11

Specjalistów

538

Klientów

Wsparcie i doradztwo

Eksperci, doradcy Klienta

Biuro ekspertów: 510 856 606

pn. - pt.: 10:00 - 20:00 sob., niedz.: [Rozwiń»]

Wsparcie i doradztwo

Zespół techniczny firmy

Biuro techników: 510 856 605

pn., śr.: 10:00 - 20:00 wt., czw., pt.: 9:00 - 16:00 sob., niedz.: [Rozwiń»]